Kraniosakrální terapie

Grafolog Lektor Terapeut

Kraniosakrální terapie

Jsem absolventkou kurzu Kraniosakrální terapie I. a II. a jsem velmi ráda, že vám mohu tuto velmi příjemnou, nenásilnou a hlavně účinnou metodu nabídnout. Kraniosakrální terapie (z latiny: lebko - křížová terapie) je regenerační a preventivní metoda, která umožňuje u klienta navodit hlubokou relaxaci a tím dochází k povzbuzení přirozených léčivých a seberegulačních mechanismů v jeho organismu. Tato metoda ovlivňuje lidské tělo jako celek a pracuje s jeho zdravým, přirozeným fungováním – to z ní činí mocný nástroj, který blahodárně působí i v případech, kdy jiné postupy selhávají.

Podrobnější informace o metodě a jejím využití:

Kraniosakrální terapie vychází ze západního lékařství, její základy položil americký osteopat G. W. Sutherland na začátku 20. století, a dále ji rozšířil J. E. Upletger. Práce probíhá na masážním stole, klient zůstává oblečen. Práci na stole předchází úvodní rozhovor. Terapeut využívá jemný fyzický kontakt - doteky rukou. Pomocí nich podporuje přirozené regenerační a samoregulační procesy organismu. Kraniosakrální terapie se nezaměřuje pouze na obtíž, ale pracuje s celistvým fungováním organismu. To vede k vyřešení problému a nikoliv k pouhému odstranění symptomu.

Kdy může pomoci kraniosakrální terapie?

Bolesti a potíže nejrůznějšího původu, psychosomatické potíže, bolesti kloubů a páteře (např. artróza, skolióza, výhřezy plotének,...), bolesti hlavy, migrény, bolesti žaludku, potíže s trávením, dýchací potíže - astma, alergie, záněty, PMS, hormonální poruchy, poruchy rovnováhy a koordinace pohybů, závratě, špatná artikulace, křeče, tiky, koktavost, vysoký /nízký krevní tlak, traumata a posttraumatické syndromy, poruchy koncentrace, posílení celkové imunity a vitality, psychické i fyzické napětí, stres, chronická únava, nespavost, úzkosti, emoční labilita, deprese, epilepsie,...

Kraniosakrální terapie působí na širokou škálu obtíží, navrací organismus k jeho přirozenému fungování, harmonizuje nervovou soustavu, umožňuje tělu regenerovat na velmi hluboké úrovni.

Jedno ošetření trvá cca 1 hodinu, první ošetření o něco déle, protože obsahuje i úvodní rozhovor k seznámení s klientovými obtížemi. Již po prvním působení cítí klient úlevu, optimální je více ošetření. Jejich počet se odvíjí od složitosti a délky trvání obtíží klienta.

Cena za jedno ošetření: 500,- Kč.